igniteresearch-68px.pngifous_logo-68px.png  
icke-vinstutdelande.jpgsamarbetar-med-forskning.jpg
Arbetslag

Vi som arbetar på 2-3

 

lise.jpg
Lise Jonsson Youngren, lagledare

Lise arbetar som pedagog i 2-3 huset. Hon är mentor och undervisar i svenska och SO-ämnena.

lise.jonsson@mimer.org

 

carinah-200.jpg

Carina Hjertsson

Carina är lärare i 2-3 laget. Hon är mentor och undervisar i matematik, svenska, NO och teknik. Efter många år som utbildad lärare började hon sitt arbete på Mimer ht-17. På sin fritid gillar hon att vara ute mycket och då gärna med sin båt.

carina.hjertsson@mimer.org

 

maria2.JPG

Maria Jansson

Maria är lärare i ma/NO/teknik åk 1-7. Hon ingår i elevhälsoteamet och är speciallärare på enheten. Maria har arbetat på Mimer sedan skolan startades.

maria.jansson@mimer.org

 

stephanieo.jpg

Stephanie Oskarsson (föräldraledig)

Stephanie jobbar i 2-3 laget. Hon undervisar åk 2 och åk 3 i bild och jobbar på storfritids.

stephanie.oskarsson@mimer.org

 

pellee.jpg

Pelle Eriksson

Pelle jobbar på storfritids och på fritiden ägnar han sig åt att träna och umgås med vänner.

per.eriksson@mimer.org

 

Majsan 2.jpg

Majsan Fjellström

Majsan är pedagog i F-3 samt arbetar på storfritids.

maja-karin.fjellstrom@mimer.org

 

Sara Grahn

sara.grahn@mimer.org

 

 

Freinetskolan Mimer

Utvägen 25

761 63 Norrtälje

Telefon, Expedition: 0176 - 558 80

E-post: freinetskolan@mimer.org