igniteresearch-68px.pngifous_logo-68px.png  
icke-vinstutdelande.jpgsamarbetar-med-forskning.jpg
Arbetslag

Vi som arbetar för Förskolan Mimer

 

 

Aracelly Velasquez, lagledare

Aracelly "Arra" är utbildad förskollärare och arbetar med de äldre barnen. På fritiden är hon med familjen och sina hundar. Att träna och dansa gör henne glad!

aracelly.v@mimer.org

 
MikaelaL.jpg
 
Mikaela Löf

Mikaela och är utbildad barnskötare. Hon har arbetat på Mimer sedan 2012 och tycker det varit många roliga och lärorika år, hoppas på fler! Mikaela bor i Edsbro med sin man och deras tre barn. På fritiden tycker hon om att yoga, rida och umgås med vänner och familjen.

mikaela@mimer.org

 

annaa.jpg
Anna Åkerlund

Anna jobbar som förskollärare på Mimer sedan 2008, just nu med de yngre barnen på förskolan. Brinner för lek, idrott, rörelse och drama i verksamheten. Fritiden spenderar hon gärna med sin sambo och sina tre barn och renoverar på sitt hus samt åka båt i skärgården.

anna.a@mimer.org

 

lena-j-200.JPG
Lena Jarstad

Lena är utbildad barnskötare och arbetar med de äldre barnen. Fritiden går till familj och vänner.

lena.jarstad@mimer.org

 

louise-200.JPG

Louise Widnersson

Lollo är barnskötare på mimers förskola. Hon har varit anställd sedan december 2015.

louise.widnersson@mimer.org

 

Signe Armandsson

signe.armandsson@mimer.org

 

Julia Christman

 

Freinetskolan Mimer

Utvägen 25

761 63 Norrtälje

Telefon, Expedition: 0176 - 558 80

E-post: freinetskolan@mimer.org